Oku Beni

Oku Beni! Geliştir Kendini

ÇALIŞMA HAYATINDAN MODAYA BAKIŞ

ÇALIŞMA HAYATINDAN MODAYA BAKIŞ

Çalışma hayatından modaya bakış çalışma sistemi değiştikçe yenilenmektedir. Toplumsal yaşamda belli klasmanlar vardır. Bu, insanların bulunduğu konumu, etiketi, ünvanı ve yaşam tarzını yansıtmakta ve karşı taraftan bakıldığında iletişimimizin ilk etabını oluşturmaktadır. Özellikle son yıllarda kadınların da çalışma hayatına dahil oluşu özeni ve terimsel bakışları oldukça arttırmıştır. Erkek cinsinin ise kendini bir adım öne çıkarması ya da belli etmesi adına önemli bir unsur haline gelmiştir.

Yaşam tarzının kalitesinin artması, refahın yükselmesiyle insanların moda anlamında çağ atlamasına ve sürekli yeni kavramına ilgi duymasına sebebiyet vermiştir. Modanın insan hayatına girmesi, yerleşmesi ve yaşamsal bir unsur haline gelmesi temizliğin, zarafetin ve mesleki kimliklerin de görüntüsel olarak imzası halini almıştır. Çalışma hayatı için moda bir vazgeçilmezdir. Bunun nedeni ise insanın olmak istediği görüntüde olmasına veya aslında olduğu fakat görünemediği olguya kavuşmasına yardımcı olmasıdır. Değerlendirme kriterlerinde de insanlara bakış olarak moda kriteri oldukça yüksektir. Moda sadece temizlik değildir. Kişinin gustosuna, duruşuna uydurulmuş; yaşadığımız bedenin inceliklerini sergilememize yardımcı olan bütündür.

Çalışma hayatından modaya bakmak gerekirse, kişinin olması gerektiği ya da olmak istediği her şeye ufak dokunuş ve anlamlı bir algının önemini kavrayabiliriz. Çalışma hayatından modaya bakış yaptığımızda iş stili denebilecek yeni bir kavramı görmüş oluruz. Oluşumun bütününü ve askı olan bedeni aslında ne kadar kusursuz bir yaradılışta olduğunu sergilemek bazında çok önemli bir faktördür. Özellikle günümüz şartlarında her şeyin daha fazlasına ihtiyaç duyulursa, her şeyin daha fazlasını verebilecek bir yöndür.