Oku Beni

Oku Beni! Geliştir Kendini

MODANIN RENKLİ DÜNYASINDA 2021 YILI

MODANIN RENKLİ DÜNYASINDA 2021 YILI

Modanın renkli dünyası 2021 yılı itibariyle değişim gösterdi. Dünya çapında pandemi meydana gelmesiyle insanların çalışma hayatı da doğru orantılı olarak sekteye uğramıştır. Dolayısıyla gıda, ulaşım, tekstil, ham madde kaynaklarının hepsi doğru oranda üretimi kısmış, bir kısmı ise tamamen durdurmak zorunda kalmıştır. Ham madde azlığı sebebiyle üretim yavaşlasa da 2021 yılı moda anlamında bize hoş bir esinti yaratacak.

Kadın modasında özellikle öne çıkacak ürünler deri görünümlü gömlek, çanta, pantolon, elbise ve aksesuarlar olacak. Ayrıca soyut renkleri adeta bir tuval gibi bu sene de kıyafetlerde ve vitrinlerde sık sık göreceğiz. Denim modasında geniş paçalar kendini göstermeye başlayacak, efil efil crop toplar bir süre daha hüküm sürmeye devam edecek. Klasik çizgiye geçecek olursak, ton sür ton kumaşlar, düz bir zemin rengi üstüne şaşalı işlemelerin bu senenin gözdesi haline gelmesi beklenmektedir.

Erkek modası ise gündelik kıyafetlerle öne çıkacak ve kendini oversize üstlerle gösterecektir. Modanın renkli dünyası 2021 yılı daha çok erkeklerde boru paça pantolonların geri dönmesiyle cool şıklık yılı olacak da denilebilir. Bahar ve yaz aylarında keten gömlekler, bermuda şortlar gelecek, kolye ve saat gibi aksesuarlarla cool bir hava yaratılacaktır. Daha sneaker tarzı ayakkabılara yönelim artarken klasik çizgide topuklardan vazgeçilip loafer tarzı ayakkabılara yönelim olacaktır. İş hayatında da erkekler bu sene düz zemin gömleklerle desteklenen yarı parlak kumaş pantolonları tercih edecek ve bu bağlamda tarzlar güncellik kazanacaktır.