Oku Beni

Oku Beni! Geliştir Kendini

SON DAKİKA HABERLERİ VE GELİŞMELER

SON DAKİKA HABERLERİ VE GELİŞMELER

Son dakika haberleri ve gelişmeler ile yine birlikteyiz. Çocuk hayran kitlesiyle öne çıkan Enes Batur. Ve milyonların takip ettiği ünlü YouTube’r Enes Batur  YouTube video paylaşım platformuna video yüklemesi yasaklandı. Yasaklanma sebebinin İnstagram hesabından duyurduğu kadarıyla beş yıl evvel yüklemiş olduğu bir videonun ‘’Topluluk Kurallarını İhlal Etmesi’’ olduğunu dile getiren Batur, sıkıntıyı çözmeye çalışacağını dile getirdi.

Amerika Birleşik Devletleri başkanı Joe Biden, Amerika siyaset tarihinde bir ilke imza attı. Yargı kurulunda ilk defa bir Müslüman adayın ismini açıkladı. İlk Müslüman yargıç adayı Zahid Quraishi isimli kişi oldu. Bununla birlikte Oluşturulan on bir federal yargı adayı çok az rastlanır bir liste olduğundan gündeme oturacağı ifade edildi.

KORONA VİRÜS GELİŞMELERİ

Türkiye ve dünya genelinde Koronavirüs vaka sayılarının gün gün artışa geçtiği gözlemlenmektedir. Son dakika haberleri ve gelişmeler ise şöyle belirtiliyor. Hastalığın ilk yayılım halinin bir pandemi yarattı. Bütün dünya tedbir almaya çalışsa da hastalık kendini göstermeye devam ediyor. Bunun yanı sıra İngiltere merkezli olduğu söylenen mutasyonlu virüsün ise ülkemizde hızla yayıldığı gözlenmektedir. Önüne geçilmek için maske, mesafe, temizlik kurallarına bağlı kalınması gerektiği hassasiyetle vurgulanmaktadır. Bugün itibariyle Türkiye Haritası’nda tek mavi bölge kaldı. Bu mavi bölge olmasıyla adını duyuran ilimiz Şırnak da sarı renge geçmiş durumdadır. Fakat Dünya bazında hastalığın seyrinin arttığı ve vaka kapsamı sıralamasında tedavi ve tıbbi desteğe çabuk yanıt verildiği halde Türkiye dördüncü sırada konumlanmıştır. Hindistan ve Amerika Birleşik Devletleri’nde de vaka sayıları hızla artmaktadır.