Oku Beni

Oku Beni! Geliştir Kendini

Spor Gündeminde Türk Milli Takımı

SPOR GÜNDEMİNDE TÜRK MİLLİ TAKIMI

Spor gündeminde Türk Milli Takımı yine manşet oldu. 30 Mart’ta Letonya ile karşılaşması olan Türkiye Milli Takımı maçı 3-3’lük skorla berabere tamamladı. Avrupa Dünya Kupası eleme maçlarında bildiğimiz üzere Türkiye Letonya ile karşı karşıya geldi. Karşılaşmaya hızlı başlayan Türk Milli Takımı, ikinci dakikada Hakan Çalhanoğlu’nun verdiği pası Kenan Karaman’ın müthiş değerlendirmesiyle ilk  gol sevincini Türk halkına yaşattı. Bu bağlamda milli takım atağa geçerek oyunu rakip takımın sahasına taşıdılar. Otuz üçüncü dakikada Hakan Çalhanoğlu topu ağlara göndererek ilk devrenin verimini maksimuma taşıdılar.

O anki boşluğu değerlendiren rakip takım karşı atağa geldi ve Jurkovskis’in vurduğu topu Savalnieks otuz beşinci dakikada gole çevirdi. Otuz beşinci dakikada 2-1 skora erişen takım  ikinci yarıda da karşı ataklarını sürdürmeye devam etti. Hollanda maçının gözdesi olan Burak Yılmaz, ikinci yarıda elli ikinci dakikada penaltı atışıyla topu ağlara gönderdi. Bu noktadan sonra kritikleşen maçta elli beşinci dakikada Çağlar Söyüncü, Savalnieks’e faul yaptı ve sarı kart gördü. Sarı kartın hemen ardından elli sekizinci dakikada rakip takım Uldrikis tarafından ikinci golünü de atmış oldu. Altmış sekizinci dakikada ise rakip takımdan Kamess, oyuncumuz Kenan Karaman’a faul yaptığı için sarı kart gördü.

 

Spor gündeminde Türk Milli takımı büyük bir heyecan yarattı.Yetmiş dokuzuncu dakikada Savalnieks serbest vuruş kullandı. Oradan seken topu Eduardo Emsis aldı, pasladı. Top ayağına gelen David Ikaunieks ise golü attı. 3-3 beraberlik skorunun oluştuğu maçta 90+6’da hakem maçın son düdüğünü çaldı.