Ukrayna Devlet Lideri Zelenskiy: Korkmadığımı göstermek için corona virüse yakalanmayı planladım

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve birçok memlekete yayılan yeni tip corona virüsün (Covid-19) olumsuz tesirleri tüm yerkürede devam ediyor ...

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve birçok memlekete yayılan yeni tip corona virüsün (Covid-19) olumsuz tesirleri tüm yerkürede devam ediyor.

Mart ayından beri salgın sebebiyle karantina tatbikinin sürdüğü Ukrayna’da Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy, enteresan bir mevzuyu gündeme getirdi. Ukrayna basınına konuşan Zelenskiy, bu tehlikeli planı hükümet yetkilileriyle masada değerlendirdiğini belirterek, “Virüsten korkmuyorum ve bu sürecin bir an evvel geçmesini istiyorum. Korkmadığımı göstermek için de bilinçli olarak corona virüse yakalanmayı istedim ve bunu arkadaşlarımızla değerlendirdik. Salgın başlangıcında kişiler depresyona girdi ve çok korktular. Biraz olsun rahatlamalarını istediğim için bunu yapmayı düşündüm. Fakat birilerinin bunun gösteriş olduğunu düşünmemesi için vazgeçtim. Bu türlü bir şeyin sonucunda ailem de beni affetmezdi” formunda konuştu.

Öte yandan Ukrayna Sıhhat Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, devlet genelindeki corona virüs vaka sayısının 27 bin 856’ya, can kaybının ise 810’a yükseldiği belirtildi.

%d blogcu bunu beğendi: